قوانین حمل و نقل بین المللی

قوانین حمل و نقل بین المللی

صنعت حمل و نقل بین المللی دارای قوانین مشترکی است که کشورها در برخی از موارد ملزم به رعایت یک سری از قوانین بصورت عام و قوانینی دیگر به صورت خاص میباشند.که این قوانین بالغ بر ۶۰ کنوانسیون ، موافقتنامه و پروتکل هستند که ما در این مقاله به مهمترین آنها پرداخته ایم:

قوانین گمرکی:

به آن دسته از قوانین گمرکی کشور اطلاق می شود که در داخل همان کشور لازم الاجرا است.

اینکوترمز چیست

اینکوترمز چیست

اینکو تِرمز (به انگلیسی: Incoterms) یک کلمه مرکب است که از ترکیب سه کلمه انگلیسی «International Commercial Terms» به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی تشکیل شده‌است و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاحات برای تفکیک هزینه‌ها و مسئولیت‌ها بین فروشنده و خریدار استفاده می‌شود.

اینکوترمز به مسائل مرتبط با حمل کالا از فروشنده به خریدار پاسخ می‌دهد. مسائلی شامل حمل کالاها، ترخیص کالا، واردات و صادرات کالاها، اینکه چه کسی مسئول پرداخت می‌باشد و اینکه ریسک جابجایی و انتقال کالا در مراحل مختلف حمل بر عهده چه کسی می‌باشد.

بیمه نامه حمل و نقل بین المللی کالا ( بیمه باربری )

بیمه نامه حمل و نقل بین المللی کالا ( بیمه باربری )

بیمه نامه حمل و نقل بین المللی کالا ( بیمه باربری ) : در تجارت جهانی ( تجارت خارجی ) خریداران , فروشندگان , حمل کنندگان و اعتبار دهندگان همگی سعی می نمایند در فعالیت های خود ریسک را به حداقل کاهش دهند.

از این جهت همگی کوشش می کنند که پوشش بیمه ای لازم را در معاملات خود ملحوظ دارند .

بدون شک چنانچه این اطمینان نسبت به جبران خسارت احتمالی وجود نداشت , مبادلات بین المللی بدین سهولت انجام نمی گرفت .

خطوط کشتیرانی مهم جهان

خطوط کشتیرانی مهم جهان

خط کشتیرانی مرسک (MAERSK LINE)

در مقام اول کشتیرانی دانمارکی مرسک قرار می گیرد، مرسک به عنوان بزرگترین کریر در جهان شناخته می شود. این خط کشتیرانی با ۵۸۰ کشتی که در حدود ۲۷۲ عدد از آن ها را تملک کامل نموده و ۳۰۸ عدد از کشتی ها یی که آنها را به صورت چارتر مدیریت می نماید در مجموعه به حمل ۲.۸ میلیون TEU یا واحد کانتینری در سال ۲۰۱۴ پرداخته است. کشتی رانی مرسک با در اختیار داشتن ۸۸.۹۰۹ نفر نیروی انسانی و حضور در ۱۳۵ کشور جهان گسترده ترین خط کشتی رانی در جهان محسوب می شود.

خط کشتیرانی ام اس سی MSC – MEDITERRANEAN SHIPPING COMPANY

کشتی رانی ام اس سی یا کشتی رانی مدیترانه یک کشتیرانی با اصالت سوئیسی به شمار می آید و دفتر مرکزی آن در ژنو سوئیس واقع شده است. این خط کشتیرانی با در دست داشتن ۲.۴۳ میلیون TEU در مقام دوم قرار می گیرد. ام اس سی در سال ۱۹۷۰ ا تاسیس شد. این خط کشتیرانی ۳۱۶ بندر یا پورت را اصطلاحا CALL می کند و بیش از ۲۰۰ مسیر بین المللی را طی می کند. این خط کشتیرانی در ۱۵۰ کشور دنیا با بیش از ۲۴۰۰۰ نفر نیروی انسان در حال فعالیت است.

درباره ما

تراسپورت یک شرکت فورواردری و لجستیکی است. ما از زمان شروع تا به امروز به طور مداوم رشد نموده ایم و امروزه در شبکه اصلی تجاری حضور داشته و از بخش های مختلف تجاری دارای مشتری هستیم. مأموریت ما عبارتست از: ارایه استاندارد بالای حرفه ای در امور لجستیک برای مشتریانمان، همکاری تنگاتنگ با شرکایمان، و ...

تماس با ما

آدرس: قلهک خیابان شهید یوسف کلاهدوز ، خیابان دکتر علی شریعتی ، پلاک 1609 ، ساختمان نگین قلهک ، طبقه هشتم ، واحد 81 کدپستی 1931616889

تماس: 02126601221

ایمیل: info[@]trusport.ir

کروکی آدرس